úterý 31. ledna 2012

Výsledky "corianového" workshopu z Shape To Fabrication

Letošní doprovodné workshopy na akci Shape to Fabrication přinesly něco zcela nového – interakci mezi týmy a blízkou spolupráci mezi softwarovými vývojáři a výrobci. I když tato spolupráce vyústila v technologií vynucená omezení designérských týmů, ukázala se tato omezení ve svém důsledku jako výzva k vytěžení maxima z digitálních nástrojů a k hledání zajímavých a nečekaných návrhů, které posunují hranice.
Úkolem workshopu č. 3 bylo navržení a výroba sedací zóny projekční “místnosti” z rozvinutelných pásů, vyrobených z teplotně formovaného Corianu. Výrobce modulu Evolute se pro tuto úlohu spojil se zpracovatelem Corianu - firmou Cutting Edge, jejíž bohaté zkušenosti se ukázaly být stěžejním faktorem úspěchu celého workshopu.Instruktoři Mathias Hoebinger, Florin Isvoranu a Kevin Hoy pracovali s týmem talentovaných lidí - architektů, designérů a restaurátorů (jmenovitě Alexandros Vazakas, Camilo Diaz, Marcin Gladzik a Olivier Brouillard), který již na konci prvního dne vytvořil použitelný návrh, který byl připravený pro předvýrobní optimalizaci.

Optimalizaci pro výrobu představovala zejména aproximace obousměrně zakřivených ploch volného tvaru rozvinutelnými pásy, která byla omezena velice svazujícími požadavky workshopu: krátký čas, dostupnost desek Corianu určité velikosti, velikost desek Corianu, velikost formy, doba obrábění a ohybu za tepla, minimalizace odpadu, omezení při manipulaci a možnosti smontování. Účastníci přitom použili modul EvoluteTools pro proložení volné plochy z Rhina rozvinutelnými pásy. V režimu analýzy délky hran zajistili, že panely nebudou větší než maximální šířka dostupných desek Corianu. Po globálním proložení byl dále každý pás Corianu zpracováván a optimalizován samostatně a poté byl rozdělen na perfektně rozvinutelné panely rozumné velikosti. Během celého procesu vytváření geometrie používal Mathias RhinoScript pro automatizaci různých úloh a pro podporu výrobního procesu, aby umožnil týmu Cutting Edge výraznou úsporu času obrábění.


Po předání veškeré výrobní geometrie týmu Cutting Edge se již celý výrobní proces stal "ruční" záležitostí. Každý doslova přiložil ruce k dílu (respektive ke Corianu :), jak vidíte na připojeném časosběrném videu


Ukázalo se, že použití rozvinutelných pásů pro hladkou aproximaci plochy volného tvaru skončilo velkým úspěchem jak z pohledu výroby, tak i estetiky. Po dokončení sestavení bylo možné v toku jednosměrně zakřivených panelů Corianu krásně sledovat původní tvar obecné plochy. Také je třeba dodat, že sezení na této ploše bylo velice pohodlné!Videa

- Forma a finální sestavení panelů z Corianu na workshopu Shape to Fabrication

- CNC obrábění rozvinutelných pásů Corianu

8 komentářů:

Printer Repair City řekl(a)...

This is great, Thank you for sharing such an amazing content. Learn how to Connect I phone to Brother wireless printer and Connect Macbook to Brother wireless printer.

keith řekl(a)...

this is great learn how to solve printer error e04 and canon error e04

keith řekl(a)...

this is great learn how to solve canon error p22 and canon printer error p22

esfahanjanebi řekl(a)...

خرید غذای سگ
غذای سگ
خرید اورینگ
پکینگ لاستیکی
سیستم گیمینگ
سیستم رندرینگ
خرید سیستم گیمینگ
لوازم جانبی
لوازم جانبی موبایل

run řekl(a)...

Thank you so much for this wonderful website. with lots of interesting and useful information. I have gathered a lot of valuable information.
coloring pages

토토사이트 řekl(a)...

INTERESTING!! 안전토토사이트 you should upload more☺️ this is really good!!!

JillyWong řekl(a)...

Thanks for the post! Seminars are a great opportunity to meet new people and learn something new about your professional activities. For leisure, I like to meet people on camchat

Haleema Sultan řekl(a)...

Two Huge Rainbows from Alaska’s Naknek River, is so exciting to knowing but also get the most effective Plastic Products PK is giving their best quality Plastic Kitchen Accessories so reasonably these days.