úterý 12. března 2024

Webinář food4Rhino: TRmesh a TRfem - aplikace volumetrie v geometrii a simulaci


Záznam webináře Fod4Rhino: TRmesh and TRfem - Volumetric applications in geometry and simulation
konaného ve středu 31. ledna 2024, 16:00


TRmesh  je zásuvný modul pro Rhino, který slouží k robustnímu a výkonnému generování čtyřstěnných (tetraedrických) sítí, známých také jako nestrukturované sítě.

Od ostatních mesherů se liší tím, že je přímo založen na API rozhraní Rhina, místo aby se spoléhal na externí open-source wrapper. To mu umožňuje být extrémně rychlý a flexibilní, protože provádí přímé dotazy na vzdálenost a zcela vynechává mezikrok síťování polygonových trojúhelníků/obdélníků plochy.

Tento webinář představuje novou verzi 2.91 programu TRmesh a doprovodného tepelného řešiče TRfem, který byl od základu přepsán a nyní nabízí výkon téměř v reálném čase a plynulé interaktivní uživatelské prostředí.

Zatímco aplikace v MKP a fyzice - jako je řešení přenosu tepla a dalších inženýrských úloh - jsou zřejmé, zaměříme se na méně zřejmé čistě geometrické aplikace, jako je
isosurfacing a smršťování s lokálně přizpůsobivými rozměry.

Úzká integrace TRmesh s Rhinem mění formát 3dm na soubory s
ukládáním objemovým dat, což umožňuje uživatelsky řízený a bezeztrátový isosurfacing bez nutnosti zapékání sítí. S nárůstem pokročilých technik aditivní výroby umožňujících složité topologicky optimalizované struktury stále více převládají implicitně definované povrchy a mřížkové konfigurace. V této souvislosti si ukážeme, jak se TRmesh ideálně hodí pro funkci ShrinkWrap (Obalit) v Rhinu 8.

Možnosti TRmesh sahají až po složité, lokálně proměnné vazby a jsou zvláště účinné u zašuměných dat, jako jsou nedokonalé vstupní sítě nebo mraky bodů.

Zmíníme se také o nasazení TRmesh na výpočetních serverech, které je určeno pro vysoké pracovní zatížení, a o umístění Rhina do běžnějších inženýrských aplikací.


Životopis přednášejícího:

Mathias Fuchs je matematik s bohatými zkušenostmi v oblasti aplikované geometrie, statistiky a simulace. Působil jako vedoucí výzkumný pracovník ve skupině CODE Zaha Hadid Architects v Londýně a nyní je nezávislým programátorem specializujícím se na numerické algoritmy pro geometrii a Rhino.

Stáhněte si TRfem z food4Rhino... 
Stáhněte si TRmesh z food4Rhino... 

Žádné komentáře: